Results - Knockburn XC 3rd November 2017

Overall results - 6 Miles

Overall results - 3 miles

Overall results - 2 miles

Overall results - U11

Overall results - Try-A-Trail

 

Try-A-Trail Boys

1st         Oliver Parnaby               Arduthie Primary School

2nd        Alfie Wade                     BSAC     

3rd         Kai Fearn                       Unattached

 

Try-A-Trail Girls

1st         Hannah Cameron            BSAC

2nd        Charlotte Milne               Unattached       

3rd         Niamh Donohoe              Unattached

 

U-11 Girls

1st         Beth Collins                   DHH

2nd        Charlotte D’Arcy              Cluny School

3rd         Millie McCelland-Brooks    BSAC

 

1st         U-11 Girls Team              BSAC

                                   

U-11 Boys

1st         Wynn Mardall                  BSAC

2nd        Dean Fern                      Unattached

3rd         Joe Adam                       Arduthie PS

 

1st         U-11 Boys Team              BSAC

 

U-13 Girls 

1st         Phoebe Armstrong           AAAC

2nd        Cara Davie                     BSAC

3rd         Ella Creamer                   BSAC

 

1st         U-13 Girls Team              BSAC

 

U-13 Boys

1st         Matthew Irvine               Fleet Feet Tristars

2nd        Calum Gibson                 DHH

3rd         Cluan Mardall                 BSAC

 

1st         U-13 Boys Team              BSAC

 

U-15 Girls 

1st         Emma Swanson               BSAC

2nd        Caitlin Purcell                AAAC

3rd         Shannon Brown               BSAC

 

1st         U-15 Girls Team              AAAC

 

U-15 Boys

 1st         Ben Cameron                  Forres Harriers (2nd Overall 3 mile)

 2nd        Josh Benton                   Deeside Runners (3rd Overall 3 mile)

 3rd         Louis Watt                     AAAC

 

1st         U-15  Boys Team           BSAC

U-17 Woman

1st         Kirsty Oldham                 AAAC

2nd        Kirsty Anderson               Metro

3rd         Anna Benton                   Deeside Runners

 

U-17 Men

1st         Jack Gillespie                 AAAC (1st Overall 3 mile)

2nd        Nic Tierney                     AAAC

3rd         Harry Hall                      AAAC

 

3 Mile Senior Women

            1st         Kirsty Reynolds               DHH

            2nd        Louise Foubister             Stonehaven Running Club

            3rd         Nicola McDonald             Ellon AAC

 

3 Mile Vet Woman

            1st         Clare Scott                     Unattached

            2nd        Marie Entwistle              Deeside Runners

            3rd         Aude Chaiban                 Unattached

 

3 Mile Senior Men

            1st         Joe Wright                     Deeside Runners

            2nd        Ben Taylor                      BSAC

            3rd         Stuart Ferguson              BSAC

 

3 Mile Vet Men

            1st         Adrian Ferres                  Unattached

            2nd        Ali Rough                       Unattached

            3rd         Craig Anderson                Metro

 

6 Mile Senior Women

            1st         Veronique Oldham           Metro

            2nd        Petra Hampton               Metro

            3rd         Kirsty Harper                  Metro

 

6 Mile Vet Women

            1st         Lina Mardall                   Deeside Runners

            2nd        Sarah Knox                     Metro

            3rd         Carol Massie                   Fraserbourgh

 

6 Mile Senior Men

            1st         Jim Tole                        Metro

            2nd        Fraser Drummond            Newburgh Dunes

            3rd         Michael Simpson              Metro

 

6 Mile Vet Men

            1st         Alistair Aitken                FFT

            2nd        Sam Long                       Deeside Runners

            3rd         Andy Jessiman                Unattached